Fotorelacje \ 10.07.2016 - XV Wystawa Pojazdów Zabytkowych

Kolejny jubileuszowa impreza za nami. Tucholskie Stowarzyszenie Pojazdów Zabytkowych po raz piętnasty zorganizowało Wystawę Pojazdów Zabytkowych. Każdego roku do pięknie położonej miejscowości w Borach Tucholskich ściągają posiadacze i miłośnicy zabytkowych samochodów, motocykli, a także maszyn rolniczych i pojazdów użytkowych, takich jak wozy strażackie. Nie inaczej było i w tym roku.

Jadąc w stronę Tucholi co jakiś czas spotykaliśmy kolejne pojazdy, które zmierzały do tucholskiego Parku Zamkowego, gdzie w tym roku przeniesiona została wystawa. Teren wystawy był nieco mniejszy niż ten, do którego wszyscy przyzwyczaili się przez lata, jednak jego niewątpliwym plusem było to, że nie trzeba było pokonywać dość dużych odległości jak w poprzednich latach, by obejrzeć wszystkie zgromadzone eksponaty. Teren podzielono na strefę dla jednośladów, samochodów osobowych i pojazdów specjalnych, jak wspomniane wcześniej wozy strażackie. Tych ostatnich do Tucholi zjechało kilka z różnych miejscowości. Warto zaznaczyć, że niektóre z wozów bojowych nadal pełnią służbę w ochotniczych jednostkach straży.

Na wystawie można było zobaczyć między innymi Mikrusa, produkowanego w Polsce w latach 1957-1960, przy którym Fiat 126p jest całkiem duży. Z Trójmiasta do Tucholi przyjechał bardzo ciekawy, zachowany w oryginalnym stanie, Fiat Mirafiori, wyposażony w klimatyzację i automatyczną skrzynię biegów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się jak zawsze auta amerykańskie, a także motocykle, w tym przedwojenny Zundapp w nienagannym stanie czy nie mniej urzekający skuter Osa.

Jak zwykle organizatorzy postawili na rodzinny charakter pikniku zapewniając najmłodszym liczne konkursy, w których nie było przegranych, a nagrody znalazły się dla każdego.

Niestety, uroczystość rozdania nagród dla uczestników imprezy, została nieco zakłócona przez ulewny deszcz, jednak ani organizatorzy ani uczestnicy nie poddali się i wszystkie wyróżnienia trafiły we właściwe ręce.

Zapewne gdyby nie to, że aura zdecydowanie nie sprzyjała, wszyscy chętnie spędziliby więcej czasu w Tucholi ciesząc się obecnością pięknych pojazdów i interesujących, pełnych pasji ludzi. Mimo, że pogoda zawiodła imprezę możemy zaliczyć do udanych i cieszymy się, że udało nam się wziąć w niej udział.