O nas

Zabytkowi.com są kontynuacją tego, co niektórzy poznali już odwiedzając stronę zabytkowi.pl i spotykając nas na przeróżnych imprezach związanych z motoryzacją zabytkową.

Idea powstania strony to dzieło Dominika. Na co dzień pracuje zawodowo w zupełnie innej branży, a po pracy zmienia się w szefa projektu zabytkowi.com. Kiedy nadchodzi weekend lub inna wolna chwila przesiada się do swojego zielonego Mercedesa z 1977, od którego zaczęła się nasza prawdziwa przygoda z zabytkową motoryzacją. To on wpadł na pomysł, by zrobić stronę, która pozwoli bez błądzenia po internetowym świecie, odnaleźć miłośnikom klasyków jak najwięcej imprez.

W trakcie realizacji projektu koncepcja uległa pewnej modyfikacji i pojawił się dział relacje, następnie zapowiedzi. Spontaniczny pomysł napisania kilku słów po jednej z imprez przerodził się w stały dział. I zdjęcia przestały lądować w przysłowiowej szufladzie. Po blisko roku funkcjonowania strony zabytkowi.pl, gdzie wsparcia technicznego udzielali nam nasi przyjaciele, konieczne okazały się zmiany. Dlatego od marca 2015 r. nasz serwis funkcjonuje już w nieco innej szacie graficznej i z nową domeną i jesteśmy pewni, że będzie dalej się rozwijał.

Stroną redakcyjna to moja domena, czyli Agnieszki, choć zawodowo również zawiązana jestem z inną dziedziną. Moje pozostałe imprezowe funkcje to pilot, fotograf i matka próbująca okiełznąć nieletnią część załogi – w zmiennej kolejności:) Najmłodsi załoganci odpowiedzialni są za wypatrywanie wyjątkowych aut i przypominanie najciekawszych chwil imprez.

Chociaż zdjęcia i relacje to moje zadanie, równie często będzie można zobaczyć zdjęcia Dominika, czasem też naszej młodszej fotoreporterki.

Pomysł stworzenia strony zrodził się paradoksalnie z braku czasu – na poszukiwanie informacji, kiedy coś ciekawego się dzieje. Przeszukiwanie stron, facebooka i gazet w poszukiwaniu ciekawych wydarzeń nie dość, że zajmuje dużo czasu to jeszcze później okazuję się, że albo przegapiliśmy interesującą imprezę albo dobrze zapowiadające się zdarzenie jest odwoływane, bo nie ma chętnych. Dzięki skupieniu informacji w jednym miejscu jest większa szansa, że niczego nie przeoczymy, łatwiej nam znaleźć coś dla siebie, a poza tym inni mają możliwość zapoznania się z nadchodzącymi wydarzeniami i wybrania czegoś dla siebie. Z takim zamysłem powstała strona. Następnie nie wiadomo jak i gdzie powstał pomysł, żeby dodać galerię zdjęć z imprez, w których bierzemy udział. A jak już są zdjęcia to może jeszcze napiszmy kilka słów, o tym co było. Spontaniczny pomysł napisania kilku słów po jednej z imprez przerodził się w stały dział. I zdjęcia przestały lądować w przysłowiowej szufladzie. W ten sposób powstał dział relacji z imprez. Kolejne nowości na stronie są wypadkową naszych pomysłów. Pomysłów rodzi się wiele, każdy dorzuca coś od siebie – a efekt końcowy oglądacie Wy.