Wydarzenia \ 19.08.2022 - XIV Zlot Zabytkowych Pojazdów – zapowiedź

„Zlot Zabytkowych Pojazdów” to wydarzenie motoryzacyjne realizowane przez Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu od roku 2009 roku, skupiające rocznie około 60 załóg z kraju i zagranicy. Celem imprezy jest budowanie i pogłębianie świadomości motoryzacyjnej, skupianie środowiska kolekcjonerów pojazdów zabytkowych, miłośników historii, a także przybliżanie najnowszych trendów obowiązujących we współczesnej motoryzacji.

Tegoroczny „XIV Zlot Zabytkowych Pojazdów” w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu – oddziale Muzeum odbędzie się w dniach 17-18 września. Wydarzenie co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród miłośników motoryzacji, ale również mieszkańców regionu i turystów z całej Polski.

W dniu 17 września zmagania zlotowe rozpocznie rajd indywidualny pojazdów retro na trasie Nowy Sącz – Kasina Wielka, którego uczestnicy mają za zadanie pokonanie wyznaczonej trasy w oparciu o roadbook, zgodnie z przepisami ruchu drogowego oraz prezentację pojazdów na terenie ośrodka narciarskiego Kasina Ski w Kasinie Wielkiej. W dniu 18 września na rynku Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu odbędzie się ekspozycja pojazdów uczestniczących Zlocie, zaś późnym popołudniem wszystkie pojazdy będzie można podziwiać podczas parady ulicami Nowego Sącza. Imprezie towarzyszyć będą konkursy sprawnościowe i tematyczne dla uczestników Zlotu i publiczności. Dla dzieci zostanie utworzona specjalna „Strefa Małego Zlotowicza”, w której nie zabraknie atrakcji i zabaw dla najmłodszych.

Zdjęcia: Piotr Droździk oraz Piotr Gaborek

tekst: materiały organizatora