Fotorelacje \ 20.07.2019 - X Zlot Weteranów Szos Historia na kołach

Po raz dziesiąty do Starogardu Gdańskiego zjechali miłośnicy starej motoryzacji, by wspólnie bawić się na X Zlocie Weteranów Szos.

Trzydniowa impreza rozpoczęła się w piątek i tym razem już pierwszego dnia miała miejsca tradycyjna wspólna wycieczka. Organizatorzy zabrali nas na wycieczkę po fabryce mebli Feniks, podczas której mieliśmy okazję zobaczyć, jak krok po kroku powstają meble tapicerowane. Wspólny przejazd cieszył się nie tylko zainteresowaniem uczestników zlotu, ale również okolicznych mieszkańców i uczestników ruchu, którzy z dużą sympatią przyglądali się niezwykłej kolumnie złożonej z ogromnej ilości motocykli, motorowerów i samochodów.

Po części wycieczkowej przyszedł czas na wieczorną integrację i zabawę. Humor i towarzystwo dopisywało, wszak wielu z uczestników już od lat przyjeżdża na lipcową imprezę do Starogardu. Nie mogło więc obyć się bez wspomnień i pogawędek.

Drugiego dnia imprezy odbyła się wystawa, podczas której licznie przybyli goście podziwiali nasze pojazdy. Uczestnicy imprezy mieli okazję do niekończących się rozmów i wspólnego spędzenia czasu w otoczeniu swoich maszyn. Rekordowa ilość zlotowiczów podczas tegorocznej edycji sprawiła, że było, co oglądać przez długie godziny. Można też było wziąć udział w konkursach, a najwytrwalsi pozostali do wieczornego koncertu Dżemu.

Niedziela była już czasem pakowania się i powolnego powrotu do codzienności. Ostatnim akcentem zlotu było poświęcenie pojazdów podczas mszy polowej na terenie zlotu.

Pogoda i uczestnicy dopisali, organizatorzy zadbali o wszystko, miłośnikom klasyków nie pozostało więc nic innego, jak korzystać z tego wszystkiego i dobrze się bawić. Dziesiąta edycja „Historii na kołach” zapisała kolejną, dobrą stronę w archiwum imprez pojazdów zabytkowych.