Fotorelacje \ 26.08.2023 - X MotoClassic Wrocław

Za nami jubileuszowa edycja MotoClassic Wrocław. Wydarzenie, jak zawsze przyciągnęło do podwrocławskiego Zamku Topacz mnóstwo ludzi. Po kilkuletniej przerwie wszyscy z niecierpliwością czekali na 10 edycję spotkania. Ogromna przestrzeń wypełniona już nie w pełni klasyczną motoryzacją, ale równie obficie współczesnymi markami, które dla publiczności były nie mniej ekscytujące niż często jedyne w swoim rodzaju zabytki. Nam jednak jako miłośnikom klasyków bardziej do gustu przypada widok dziedzińca zamku wypełnionego kilkudziesięcioletnimi i starszymi pojazdami niż wystawa choćby najciekawszych pojazdów, które świeżo od producenta trafiły na ten wyjątkowy pokaz.
Niezmiennie jednak atmosfera zlotu była niesamowita. Uczestnicy imprezy do Topacza przybywali już od czwartku, by w samo południe w piątek ruszyć na trasę rajdu. Tym razem zabrakło wyboru pomiędzy rajdem, a paradą ulicami Wrocławia i choć i tak wybralibyśmy rajd to jednak żałowaliśmy, że nie było okazji podziwiać majestatu tych wyjątkowych pojazdów w całej kolumnie na ulicach miasta. Ze względu na specyfikę rajdu na jego metę każdy uczestnik jechał swoim tempem korzystając ze wskazówek zawartych w książce drogowej. Była za to okazja obejrzeć pojazdy uczestników rajdu na jego mecie, która znajdowała się w Muzeum Motoryzacji Wena w Oławie. Tam też mieliśmy okazję nie tylko posilić się po trasie, ale przede wszystkim zobaczyć niezwykłą kolekcję, która ciągle się powiększa i która ma naprawdę świetne warunki ekspozycji.
Kolejne dni to czas spędzony na terenie zlotu, szkoda, że bez tradycyjnej wycieczki, bo organizatorzy zawsze mieli dla nas niezwykle ciekawe miejsca do zobaczenia. Jednak dało to możliwość spokojnego podziwiania wszelkich ekspozycji, konkursów, ale i integracji (tu dziękujemy naszej cudownej ekipie z campu dla uczestników za dobrze spędzony czas i wszystkim, z którymi mieliśmy okazję spotkać się i porozmawiać).
Jak zawsze wyjechaliśmy z Topacza z miłymi wspomnieniami i z ciekawością jak to będzie w przyszłym roku!