Fotorelacje \ 23.01.2022 - VI Rajd motoWOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra cały czas, a miłośnicy rajdów i klasyków wraz z nią. Po raz szósty odbył się specjalny, okolicznościowy rajd MOTOWOŚP. Jako, że jesteśmy w środku kalendarzowej zimy to większość załóg na rajd przybyła autami codziennymi, współczesnymi, tzw. daily. Nie wszyscy, bo był też między innymi maluch i polonez.

Wśród załóg dużo znajomych twarzy, ale co cieszy także wiele nowych osób. Uczestnicy w różnym wieku i stopniu zaawansowania rajdowego, jednak wyraźnie widać było, że wszyscy dobrze się bawili.

Trasa oparta na zasadach podchodów wiodła przez Trójmiasto i jego najbliższe okolice. Na miejsce odprawy organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Kaszuki Mazuki wybrało parking nieopodal urokliwej plaży w gdyńskich Babich Dołach. W kolejnych punktach odwiedziliśmy między innymi przystań rybacką i molo w Mechelinkach koło Gdyni, gdańską dzielnicę Biskupia Górka i wiele wiele innych wartych obejrzenia miejsc. W każdym z nich uczestnicy mieli za zadanie odnaleźć odpowiedzi na pytania. Czasem łatwe, kiedy indziej wymagające nieco spacerowania i zespołowego główkowania.

Pogoda jak na tę porę roku była całkiem znośna, a jak na zimowy rajd to nawet zbliżająca się do idealnej.

Dobrze spędzony czas na wspieraniu szczytnej idei w dobrym towarzystwie. Tym którzy się wahali czy pojechać i jednak zdecydowali na nie możemy tylko powiedzieć: żałujcie. Tym, którzy po raz pierwszy wybrali się na tego typu imprezę życzymy złapania bakcyla! Organizatorom dziękujemy za pracę włożoną w to byśmy wszyscy mogli się dobrze bawić i za wielkie serce dla WOŚP.

Wkrótce pewnie zobaczymy się na kolejnych imprezach już w przyjemniejszej porze roku, ale tym, którym brakuje atmosfery imprez, o których piszemy jako zabytkowi.com polecamy już w ten weekend wybrać się choćby do Rusocina, gdzie Automobilklub Morski zaprasza na MotoOrkiestrę!