Fotorelacje \ 05.08.2017 - VI Karsiński Rajd Weteranów Szos

Półmetek wakacji za nami, a to oznacza, że właśnie wróciliśmy z jednego ze stałych punktów programu wakacyjnych imprez, czyli Karsińskiego Rajdu Weteranów Szos. Szósta edycja wydarzenia przeszła właśnie do historii.

Było pogodnie i radośnie jak zawsze. Właściwie nie wiadomo jak to się dzieje, ale pogoda zawsze w Karsinie nam dopisuje. Niby oczywiste, bo to środek lata, ale każdy kto w tym roku planował wypoczynek, w którym istotną rolę odgrywa słońce i wysoka temperatura, przyzna, że niekoniecznie tak jest. Tym bardziej cieszy, że organizatorom i uczestnikom zabawy już od 6 lat szczęście dopisuje.

Dużą ciekawostką było to, że mimo iż oficjalne zaproszenie na imprezę pojawiło się zaledwie kilka dni przez zlotem, frekwencja była bardzo wysoka. Ponad 300 zarejestrowanych pojazdów, wśród których znaczną część stanowiły jednoślady, stworzyło imponującą kolumnę. Przejazd uczestników z Wiela do Karsina i z powrotem do Wiela sprawił ogromną frajdę nie tylko właścicielom zabytków, ale i mieszkańcom. Dla nich również jest już tradycją, iż w pierwszą sobotę sierpnia około południa wychodzą przed swoje domy lub wyglądają z okien, by pozdrowić uczestników przejazdu machaniem dłoni i serdecznymi uśmiechami.

Wśród uczestników znajome twarze, ale też sporo nowych entuzjastów. Pojawiły się ciekawe pojazdy, jak choćby Austin Seven, produkowany jeszcze przed wojną czy motocykl DKW w olśniewającym stanie. Były i pojazdy nowsze, które często mimo wieku długo jeszcze pewnie nie będą uznawane za zabytki. Nie miało to jednak wpływu na dobrą zabawę, której wszyscy oczekiwali, a którą później miło się wspomina.

Zabawa czekała nie tylko na dorosłych, ale też na dzieciaki, które chętnie bawiły się pod okiem animatorek i szalały na dmuchańcach, ściance wspinaczkowej i trampolinie. A podczas parady z wielką dumą zajmowały miejsca w swoich samochodach i na jednośladach, zarażane pasją przez swoich opiekunów.

Nieco krótsza niż zwykle formuła imprezy nie przeszkodziła nam fajnie spędzić czas, choć może trochę brakło czasu na rozmowy ze wszystkimi.

Dbając o przyszłoroczną dobrą frekwencję w imieniu organizatorów i swoim już podajemy datę VII Karsińskiego Rajdu Weteranów Szos, który odbędzie się 4 sierpnia 2018 roku!