Fotorelacje \ 26.10.2014 - Trójmiejski klasyczny Happy End

W niedzielę 26 października 2014 r. w Trójmieście i okolicach doszło do prawdziwej mobilizacji posiadaczy pojazdów zabytkowych. Impulsem do odkurzenia, wypolerowania i wyjechania zabytkiem na pomorskie drogi był Trójmiejski Klasyczny Happy End, czyli huczne zakończenie sezonu 2014. Gwarantem udanej imprezy byli organizatorzy. Trójmiasto Klasycznie przy udziale Youngtimers Trójmiasto i Automobilklubu Morskiego zgromadzili pod Ergo Areną na granicy Gdańska i Sopotu blisko 400 pojazdów. Pospolite ruszenie właścicieli old i youngtimerów przerosło nawet oczekiwania organizatorów – okazało się, że 350 sztuk pamiątkowych naklejek, które zostały przygotowane specjalnie na niedzielne spotkanie to zdecydowanie za mało.

Jak zapewnili przed imprezą organizatorzy „będzie zabawa, będzie się działo” i faktycznie działo się. Z całej okolicy, bliższej i dalszej przybyły auta i motocykle, nie zabrakło również trzech kultowych Ikarusów, dzięki którym można było sobie przypomnieć czasy, gdy nie było się jeszcze posiadaczem nie tylko zabytków, ale i prawa jazdy. Nie sposób wymienić, co można było podziwiać, bo aut było naprawdę dużo. Pojawiła się również całkiem liczna grupa jednośladów. Półtora godzinny postój ledwie starczył na przyjrzenie się wszystkim eksponatom i podsumowanie mijającego sezonu w gronie innych pasjonatów. Nawet kapryśna październikowa pogoda nie zawiodła.

Zakończenie zakończenia sezonu zakończyło również piękny niedzielny dzień. Gdy pierwsi uczestnicy opuszczali parking formując kolumnę, która miała ruszyć na wspólny przejazd na gdyński Skwer Kościuszki zapadał mrok i chłód. Niestety w warunkach ruchu miejskiego kolumna rozdzieliła się na mniejsze grupy, więc przejazd nie był już tak efektowny. Całkiem liczna grupa uczestników spotkała się przed Gdyńskim Akwarium wywołując niemałe zaskoczenie wśród przypadkowych spacerowiczów.

Biorąc pod uwagę jak dynamicznie rozwijają się klasyczne spotkania miłośników zabytkowej motoryzacji mam przeczucia, że kolejna impreza, już w 2015 roku, rozpoczynająca sezon może przynieść kolejny rekord. Organizatorzy bogatsi o doświadczenia udanego roku 2014 na pewno staną na wysokości zadania. Posiadacze klasyków na pewno też.

Tym czasem mimo, iż w niedzielę nastąpiło oficjalne zakończenie sezonu, nie szykujemy jeszcze naszego klasyka do snu zimowego – przed nami II Halloweenowy Rajd organizowany przez Youngtimers Trójmiasto i ClassicMoto Story i obchody Święta Niepodległości, które w wielu miastach będzie uświetniane obecnością zabytkowej motoryzacji.