Fotorelacje \ 06.04.2015 - Trójmiasto Klasycznie: Budzimy się do życia

Budzimy się do życia…

Wielkanocny poniedziałek wcale nie obudził mnie wodą, lecz śniegiem leżącym za oknem. Mając w perspektywie najbliższych kilku godzin udział w inauguracji sezonu organizowanej przez Trójmiasto klasycznie pod hasłem „Budzimy się do życia” miałam baaardzo pesymistyczne wizje. Jednak po raz kolejny okazało się, że potrafią zaklinać pogodę. Jadąc w stronę Gdańska na horyzoncie widać było jedynie czarne chmury i klasyki licznie sunące w stronę pogranicza Gdańska i Sopotu. Jednak kiedy dotarliśmy na miejsce pogoda z każdą minutą i z każdym przybyłym weteranem szos poprawiła się. Biorąc pod uwagę, że liczba przybyłych oscylowała w okolicy 500 pojazdów nic dziwnego, że gdy spod Ergo Areny przenieśliśmy się na gdyński skwer Kościuszki było już naprawdę wiosennie i słonecznie.

Pół tysiąca pojazdów z załogami zrobiło tłok na parkingu, ale spokojnie – zakładam, że na zakończenie sezonu organizatorzy spróbują pobić kolejny rekord i drugie tyle też się zmieści:) Było co oglądać, bo zima już się wszystkim przejadła i każdy z radością wydobył z garażu swoje cacko. Trudno wymienić kto i czym przybył, bo sektory podzielone według lat produkcji były wypełnione po brzegi. Były auta produkcji polskiej z różnych lat produkcji, były oczywiście Mercedesy różnych serii, Volkswageny, Peugoty, Volvo, auta amerykańskie, jednoślady, a nawet autobusy… Generalnie, do wyboru do koloru – można było chodzić, podziwiać i oglądać, robić zdjęcia po czym przejść jeszcze raz i znów zobaczyć pojazd, na który „jak to możliwe?” wcześniej nie zwróciło się uwagi. Szczególny podziw należy się właścicielom jednośladów i kabrioletów, którzy mimo niepewnej aury przybyli uroczyście zacząć sezon.

Nad tym, by wszystko działało jak należy czuwała Milicja Obywatelska reprezentowana przez GRH Sojusz – gdyby nie to, że na żywo odbieramy wszystko w kolorze to można było się poczuć jak w kultowym „Nie lubię poniedziałku”, choć takie poniedziałki jak ten to ja lubię…

Podsumowując sezon rozpoczęty – przy okazji inauguracji my również rozpoczęliśmy coś nowego – od dziś nasze relacje, galerie zdjęć i kalendarz znajdziecie wyłącznie na stronie zabytkowi.com. Poprzednia domena odchodzi w zapomnienie.

Do zobaczenia już wkrótce na Rajdzie Autosana!