Fotorelacje \ 22.03.2020 - Rozpoczęcie sezonu – zostań w domu

Czekanie na rozpoczęcie sezonu wydłuża się w tym roku. Chociaż prawdziwa zima, ta ze srogim mrozem i śniegiem, w tym roku co najwyżej wysłała do nas posłańca przymrozka, to jednak nadal siedzimy w domach z innych względów. Dlatego wbrew zarazie postanowiliśmy oficjalnie rozpocząć sezon zlotem klasyków. Spora frekwencja nie przełożyła się w żaden sposób na korki na drogach dojazdowych, ani też na zużycie paliwa. Nikt też nie musiał obawiać się awarii – pojazdy nie odjechały zbyt daleko od swoich zacisznych garaży.

Auta polskiej produkcji zdominowały zlot, jednak nie zabrakło perełek produkcji zagranicznej. Z ciekawostek – na zlocie pojawił się wschodnioniemiecki Melkus, produkowany w Dreznie w latach 1969-1979, rzadkość na zlotach. Z zachodu przybył też ostatni Horch, prosto z fabryki Trabanta, czyli Sachesenring P240. Fanów czeskiej motoryzacji oprócz białej Skodovki na pewno ucieszył widok Skody 110R. Były też inne znajome Skody. Zza wschodniej granicy przybyła Czajka, Łada i dobrze znana w Trójmieście Czarna Wołga. Polską motoryzację reprezentowały, jak zawsze Polonezy, Fiaty czy Warszawy. Była też Syrena Sport. Wprost z zaprzyjaźnionego muzeum PRL przybyła karetka Fiat 125p, a także niezawodna milicja. Wprawne oko dopatrzy się jeszcze wielu innych ciekawych okazów.

Jedyne czego zabrakło to spotkań oko w oko, ale i na to przyjdzie czas.

Bez względu na to, w jak ciekawych czasach przyszło nam funkcjonować, nie zapominajmy o tym, co sprawia nam frajdę i pozwala odetchnąć od codzienności. #zostanwdomu