Fotorelacje \ 01.10.2022 - Rajd Jesienny „20 lat później”

W rajdach i imprezach bierzemy zwykle udział jako uczestnicy, jednak podczas Rajd Jesienny „20 lat później” organizowanym przez Automobilklub Morski stanęliśmy nieco z innej strony. Dominik Wie jako przewodniczący Sekcji Zabytkowej Automobilklub Morskiego i kolega Paweł Głębicki zorganizowali rajd, a my z tej racji nieco im pomogliśmy (punkt w Świbnie, gdzie uczestnicy rozwiązywali testy obsługiwali nasi najmłodsi). Udział w organizacji miało również Stowarzyszenie Kaszuki Mazuki, które bardzo pomogło.
Bardzo duża frekwencja pokazała, że jest grupa ludzi, którzy tak, jak i my lubi tę zabawę. Zapisało się 50 załóg, co z jednej strony jest świetnym wynikiem, ale od drugiej strony stanowi już pewne wyzwanie. Biorąc pod uwagę, że cały rajd obsługiwały 4 osoby dorosłe plus dwójka dzieci uważam, że poszło całkiem dobrze. Trasa rajdu sprzed 20 lat dostosowana do współczesnych warunków przez Pawła podobała się uczestnikom, a piękna pogoda i dość dużo czasu na przejazd sprawiły, że można było w pełni cieszyć się urokami jazdy i ładnego dnia. Trochę trzeba było pogłówkować, trochę pospacerować, a nawet pojeździć na składaku Wigry 2 🙂 Zabawa była urozmaicona.
Rajd żuławskimi drogami zakończył się nad jeziorem w Przywidzu, gdzie można było zjeść obiad, a potem ogrzać się przy ognisku i upiec kiełbaskę.
Na pewno po tym doświadczeniu inaczej widzi się rajd – ile wymaga pracy, zaangażowania i poświęconego czasu. I jeszcze bardziej docenia się tych, którym cały czas chce się to robić, mimo tego, że zawsze znajdą się tacy, co by to zrobili lepiej (choć z reguły najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy nie robią nic 😃).
Wraz z tym rajdem na pewno pojawiły się też jakieś nowe pomysły w naszych głowach (a co 4 głowy to nie jedna), więc…
Dziękujemy więc za wspólną zabawę i jeszcze raz podziękowania dla wszystkich: uczestników, współorganizatorów, pomocników, wspierających, krytykujących i chwalących 🙂