Fotorelacje \ 20.05.2023 - Najbardziej Płaski Rajd

To teraz nasza relacja, trochę inna niż zwykle, bo zwykle jesteśmy uczestnikami, tym razem organizatorami.
Po pierwsze, chcielibyśmy jeszcze raz wszystkim podziękować:
współorganizatorom: Anicie, Dorocie i Pawłowi z Stowarzyszenie Kaszuki Mazuki ,
wolontariuszom: Martynie, Sandrze, Patrykowi, Tomkowi, Muzeum Służb Mundurowych oraz partnerom: Carboline Polska, Bestoils.pl , Miody Gustawa , Grafikom , Urząd Gminy Markusy , Wójt Dorota Wasik, Pan Sekretarz Gminy Markusy Piotr Stróżek, Prezes Spółdzielni Eroplon Pan Tomasz Sądej, Koło Gospodyń Wiejskich w Krzewsku „Krzewianki” oraz Panu Piotrowi Wielesik.
Naszym dzieciom, Dominice i Marcelowi z zabytkowi.com – bo zarówno ich pomysły, jak i pomoc przed i w trakcie rajdu naprawdę wiele dla nas znaczą, mimo, że są niejako „z urzędu.
Bez Was nie byłoby Najbardziej Płaskiego Rajdu!!!
DZIĘKI !!!
Wyjątkowo część zdjęć ma innych autorów – za zdjęcia poza nami odpowiadało młode pokolenie w składzie: Dominika, Martyna i Marcel!
A teraz do rzeczy.
Zainteresowanie Najbardziej Płaskim Rajdem i frekwencja na nim, przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania. Przyjechali zawodnicy nie tylko z województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, gdzie odbywał się rajd, ale też z Wielkopolski, Mazowsza i Ziemi Łódzkiej, a wymieniam tylko to co wyłapaliśmy. W sumie skończyło się tym, że ostatnia załoga wystartowała z numerem 66! Chętni jeszcze byli, ale pojemność rajdu ma swoje ograniczenia.
Pogoda to kolejne co nam sprzyjało. Były chmury, by zawodnikom nie było za gorąco w samochodach, spadł krótki deszcz, żeby się nie kurzyło, a kiedy trzeba było przejść się do pompy parowej spacerkiem 10 minut to wyszło słońce. Słońce także towarzyszyło nam na mecie, gdzie Gmina Markusy przygotowała dla nas poczęstunek w postaci grochówki oraz kiełbasek na ognisko.
Wyznaczona trasa, jak nam mówiliście przypadła Wam do gustu. Była okazja podziwiać piękne zakątki Żuław, gdzie rzadko spotkać można przypadkowych turystów, a gdzie jednak warto się wybrać. Żuławskie krajobrazy, malownicze domy olendrów, cmentarze, gdzie spoczywają dawni gospodarze tych ziem, a do tego zabytki myśli technicznej. Wśród tych ostatnich wielka gratka dla miłośników historii – specjalnie na tę okazję udostępniona do zwiedzania ostania zachowana pompa parowa, którą powstała w elbląskich zakładach Komnicka.
Nie tylko zwiedzaliśmy, ale też się bawiliśmy podczas prób sprawnościowych: nosząc ule w gościnnych progach u Miody Gustawa czy sprawdzając, jak widzi człowiek, który mocno przesadził z alkoholem i próbuje trafić do celu. Śmiechu było mnóstwo!
Zmęczonych, ale jak wskazywały uśmiechnięte twarze, zadowolonych rajdowców na mecie ugościła Gmina Markusy, która wraz z KGW Krzewianki zadbała o to, by nikt nie odjechał do domu głodny.
Bawiliśmy się świetnie, Wy też, więc wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku będzie musiał odbyć się „Jeszcze Bardziej Płaski Rajd”! Co Wy na to?
A jeszcze w tym roku: Najbardziej Płaski Zlot?!