Fotorelacje \ 21.07.2019 - IX Wystawa Pojazdów Zabytkowych w Wąbrzeźnie

W lipcową niedzielę miło wybrać się gdzieś klasykiem. Szczególnie jeżeli można wybrać się w miejsce, gdzie zbiera się całkiem liczna grupa osób podzielających stanowisko z poprzedniego zdania. 21 lipca takim miejscem było Wąbrzeźno, bo odbyła się tam już IX Wystawa Pojazdów Zabytkowych.

Na imprezie pojawiło się wielu wystawców. Dominowały samochody osobowe, ale drugą pod względem liczby grupę stanowiły maszyny rolnicze. Tym razem znikomą liczbę jednośladów można chyba tłumaczyć faktem, iż Wąbrzeski Dom Kultury, będący organizatorem imprezy, w innym terminie organizuje imprezę dedykowaną motocyklom i motorowerom.

W programie imprezy znalazły się konkursy i oczywiście nagrody dla uczestników, w tym dla uczestnika, który pokonał największy dystans do Wąbrzeźna. Tu bezapelacyjnie wygrała piękna Skoda Rapid 136, która na zlot przybyła aż z Leeds w Wielkiej Brytanii. Oczywiście na kołach.

Po oficjalnej części zlotu wszyscy udali się nad jezioro w celach konsumpcyjno-integracyjnych. Przejazd kawalkady klasyków ulicami miasteczka robił jak zawsze duże wrażenia na przechodniach.

Podsumowując: miło spędzone popołudnie i udana wycieczka.