Fotorelacje \ 06.07.2014 - Lato lato klasyk wszędzie

W niedzielne późne popołudnie tradycyjnie na parkingu przy Ergo Arenie na granicy Gdyni i Sopotu odbył się kolejny spot organizowany przez Trójmiasto, Klasycznie. Tym razem hasłem przewodnim spotkania było Lato, lato, Klasyk wszędzie. Mimo, iż pogoda kaprysiła przez cały dzień, w okolicach godziny 18 przestało padać i grzmieć, więc spokojnie można było obejrzeć auta i porozmawiać z innymi miłośnikami motoryzacji.

Mimo, że frekwencja nie była szczególnie duża (jak na spoty organizowane przez tę grupę, bo jednak przyzwyczaili nas do tego, że na spotkaniach jest ponad 100 pojazdów, a na spotach rozpoczynających i kończących sezon liczby te sięgają 200-300 aut), to jednak zjawiło się dużo ciekawych aut. Całkiem liczną grupą były Mercedesy – był Mercedes W107 Cabrio, były W123 w różnych wersjach: coupe, sedany i jeden W123 kombi, był W126. Z rzadziej spotykanych aut był piękny Triumph Spitfire czy Cadillac series 62 z 1954 r. Nie zabrakło też przedstawicieli klasycznej motoryzacji epoki PRL w postaci Polonezów, „Maluchów”, dużych Fiatów. Pojawiły się też Zastava 1100, WV Garbus, Westfalia i Peugeoty. Oczywiście nie sposób wymienić wszystkich. Nowym rozwiązaniem ze strony organizatorów były próby ustawiania aut według krajów, w których zostały wyprodukowane.

Warto wspomnieć, że inicjatywa organizatorów ma na celu ożywienie i uaktywnienie trójmiejskiego środowiska motoryzacji zabytkowej. Każdy kto już jakiś czas interesuje się tym tematem na pewno zauważył, że w regionie pomorskim jest naprawdę wielu posiadaczy perełek motoryzacji. Warto promować wszelkie inicjatywy, które sprawiają, że środowisko zaczyna prężnie funkcjonować.