Fotorelacje \ 20.09.2020 - Klasyczne Blokowanie McDonalda – edycja Elbląg Vol. 1

W samo południe. W Elblągu. Blokada McDonalda. Klasyki i ich miłośnicy. W wielkim skrócie tak wyglądało dzisiejsze niedzielne popołudnie. Wyjątkowo piękne ostatnie dni kalendarzowego lata kuszą, by rozkoszować się kolejnymi kilometrami nabijanymi na liczniki klasyków. Po frekwencji w Elblągu widać, że inni myślą podobnie, bo kiedy dotarliśmy na miejsce ciężko było się przecisnąć w tłumie klasycznych pojazdów. Jednak spotkanie w McDonaldzie i jego blokada, która była dosłowna, to nie wszystko co na nas dziś czekało. 

Kiedy blokada zaczęła być zbyt uciążliwa dla otoczenia ustąpiliśmy pola zwykłym zjadaczom hamburgerów, by wspólnie udać się w spokojniejsze miejsce, acz jeszcze ciekawsze, a mianowicie w gościnne progi Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu. Komu za mało było historii w postaci klasycznych pojazdów, których te przekrój był naprawdę bogaty, mógł poznać ciekawostki historyczne zwiedzając Muzeum. Ciekawostką dla wielu uczestników było dowiedzenie się, że to właśnie w Elblągu istniała przedwojenna fabryka automobili Automobilfabrik Komnick AG. Otwarta w 1906 roku fabryka produkował zarówno auta osobowe, dostawcze, sportowe i autobusy. Na pamiątkę każdy z uczestników miał okazję zdobyć pamiątkowy sitodruk na własnej koszulce nawiązujący do tej wielkiej karty w historii przemysłu i motoryzacji Elbląga. Mistrzem ceremonii pamiątkowych nadruków był sam dyrektor muzeum Lech Trawicki. 

Organizatorzy imprezy Polnocna.tv i Elbląskie Klasyki spisali się na medal, uczestnicy również, dlatego liczymy na kolejne spotkania na elbląskiej ziemi.