Fotorelacje \ 08.08.2021 - Klasyczna Blokada McDonalda w Elblągu vol.2

Średnio raz w roku zdarza się, że to my jako rodzice budzimy dzieci mówiąc: szybko, zbierać się, jedziemy do Maca. Budzą się niechętnie oczekując jakiegoś podstępu, ale nie ma tu żadnych sztuczek tylko wyjazd na Klasyczną Blokadę McDonalda.

Tym razem obraliśmy kierunek Elbląg. Dobre, ubiegłoroczne wrażenie tylko się ugruntowało – frekwencja przebiła poprzednią edycję, pogoda dopisała, pełen chill out, jak w starych amerykańskich filmach.

Po obowiązkowej porcji hamburgerów cała gromada klasyków ruszyła w kierunku Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu, gdzie szczelnie zapełniliśmy każdy wolny skrawek przestrzeni. Pozostało tylko nieco miejsca, gdzie chętni mogli zaprawić się we wcale niełatwej sztuce strzelania z łuku.

Zwiedzając podwoje muzeum cofnęliśmy się nieco dalej niż do czasów, gdy powstawały nasze sprzęty, by poznać nieco historii Żuław i samego Elbląga, o którego latach świetności sprzed wieków rzadko kto pamięta.

Doskonałe połączenie przeszłości i teraźniejszości w jednej imprezie okazuje się receptą na fajne spędzenie czasu w gronie pasjonatów motoryzacji, gdzie każdy bez względu na wiek mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie.

Brawa za organizację imprezy dla: Polnocna.tv, Elbląskie Klasyki i Automobilklub Morski w Gdyni. Podziękowanie za gościnność McDonald i Muzuem Archeologiczno-Historyczne w Elblągu.