Fotorelacje \ 28.09.2019 - Jesienny Rajd 20-lecia

Dwadzieścia lat minęło i trasą Rajdu Jesiennego z 1999 roku organizowanego przez Automobilklub Morski ponownie ruszyli zawodnicy na trasę tegoż samego rajdu. Zmieniły się załogi, choć nie zabrakło osób, które dwie dekady wcześniej pokonywały tę trasę. Ci, których wtedy jeszcze nie było na świecie, teraz mogli uczestniczyć w rajdzie jako kierowcy – ależ ten czas leci:)

My na tamtym Jesiennym nie byliśmy, ale teraz tak:)

Trasę trzeba było nieco dostosować, ale pewne elementy pozostały jak przed laty. Sentymentalna podróż dla uczestników tamtej edycji to na pewno, a dla tych, co po raz pierwszy świetna wycieczka turystyczno-krajnoznawcza z książką drogową, jako mapą.

Zapisy, jakie kiedyś stosowano nie sprawiły nam większych trudności, ale za to fakt, iż zmieniła się funkcja niektórych odwiedzanych miejsc była pewnym utrudnieniem. Tak było z dawną szkołą, która obecnie jest prywatnym domem, a w której w czasie wojny zabity przez hitlerowców został miejscowy nauczyciel. Dojazd do dawnego dworca wzbudził spore wątpliwości, ale też daliśmy radę.

Wśród uczestniczących pojazdów auta minimum 20 letnie, choć były i znacznie starsze, jak choćby dziewiećdziesięciolatek Willys Knight. Ciekawostką była zabytkowa ciężarówka Volvo, która miejscami musiała mieć spore trudności, by się zmieścić na niektórych odcinkach.

Meta rajdu tam gdzie kiedyś. W stołówce ośrodka wypoczynkowego w Ocyplu nawet czas jakby specjalnie się dla nas 20 lat temu zatrzymał:)

Fajna zabawa z cyklu: jak to kiedyś bywało, sprawiła nie tylko nam dużą przyjemność. Szkoda, że nie mieliśmy porównania, ale już niedługo zaczną się okrągłe rocznice imprez, w których uczestniczymy od ich początku – może będzie okazja do pełnego powrotu do przeszłości i dla nas:)