Fotorelacje \ 26.05.2019 - I Kaszubski Piknik Motoryzacyjny i IV Zlot Fiatów126 i klasyków

O tym, że „maluchowe” zloty są zawsze udane wiemy nie od dziś. Dlatego wybierając się do Wieżycy, gdzie miał się odbyć Moto Piknik Kaszubski i 4 Kaszubski Zlot Fiata 126 i klasyków, spodziewaliśmy się dobrej zabawy. Nie zawiedliśmy się.

Nieco niepewna pogoda chyba wystraszyła niektórych miłośników klasyków, ale i tak przyjechało naprawdę sporo pojazdów. Oczywiście najwięcej było Fiatów 126p, ale dzięki obecności również innych aut i motocykli nie można było narzekać na monotonię.

Jednak nie samymi samochodami miłośnicy motoryzacji żyją było więc trochę atrakcji dodatkowych. Były więc konkursy w postaci wyścigów pchanych maluchów, czy załadunku jak największej ilości butelek z wodą do bagażnika malucha. Główną atrakcją były zawody, niemalże górskie, czyli wjazd autem na stok o wysokości 392 m n.p.m. na czas. Rzadko kiedy jest okazja, by w ten sposób dostać się na szczyt Wieżycy – emocje gwarantowane. Nic dziwnego, że kiedy wszyscy chętni w klasykach wjechali na szczyt do zabawy dołączyli spontanicznie kierowcy aut współczesnych.

Na szczyt można było dostać się wyciągiem dla trójkołowców, a później na łeb na szyję zjechać na dół stoku. Zachwycone były nie tylko dzieci:) Zresztą ani dla nich, ani dla nikogo, kto miał ochotę się bawić wrażeń nie brakowało. Offroadowe przejażdżki, a do tego jeszcze możliwość samodzielnego sterowania koparko-ładowarkami (prawdziwymi) sprawiały, że siłą trzeba było dzieciaki ciągnąć do domu. Dla spokojniejszych pozostawał plac zabaw i karmienie kózek:)

Na deser organizatorzy znów postanowili pobawić się w bicie rekordu świata – tym razem był to skok motocyklem nad maluchami.

Coraz wyżej postawiona poprzeczka zobowiązuje – już czekamy na V zlot 🙂