Fotorelacje \ 20.06.2020 - 84 Urodziny Automobilklubu Morskiego

Automobilklub Morski w Gdyni to klub z tradycjami sięgającymi okresu przedwojennego. W tym roku obchodzimy 84 rocznicę jego powstania i z tej okazji 18 i 19 czerwca wspólnie świętowaliśmy tę zacną rocznicę.

Ze względów od klubu niezależnych nie było możliwości zorganizowania festynu na Skwerze Kościuszki, jak było w latach poprzednich, stąd tegoroczne urodziny miały nieco inną formę.

Jubileusz klubowy zbiegł się z zaprezentowaniem stosunkowo świeżego odkrycia, jakiego dokonał członek AKM, pasjonat nie tylko motoryzacji, ale i historii, Bartosz Gondek, a mianowicie pozyskał on drogą długich poszukiwań oryginalną odznakę klubu z 1936 roku. Stało się to przyczynkiem do zorganizowania w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni wystawy poświęconej Automobilklubowi Morskiemu i jego historii. W kolejnych dniach zainteresowani dziejami klubu mogą we wspomnianej wcześniej placówce zobaczyć artefakty sprzed lat, współczesne zdjęcia, ale i zacne zabytki motoryzacji zaprezentowane przed budynkiem muzeum.

Drugi dzień obchodów to długo przez wszystkich wyczekiwane spotkanie członków klubu, jego sympatyków i miłośników klasyków w ramach luźnego przejazdu ulicami Gdyni szlakiem, co ciekawszych jej zakątków.

Kilkadziesiąt pojazdów ruszyło na ten motoryzacyjny spacer, kończąc go w historycznej siedzibie klubu, czyli Modrzewiowym Dworze, który po dziś dzień spełnią swą funkcję, będąc miejscem spotkań członków klubu.

Idealna, już letnia, pogoda sprawiła, że chętnych do wycieczki, a następnie do spotkania przy grillu nie zabrakło. Wreszcie była okazja do zabawy w szerszym gronie i wspólnego świętowania.

Przed nami kolejny rok i kolejne lata, które jak sądzę będą nie mniej ciekawe niż te, które już za nami.