Fotorelacje \ 06.09.2020 - VIII Chojnicki Zlot Pojazdów Zabytkowych

W normalnych czasach, kiedy zbliża się Chojnicki Zlot Pojazdów Zabytkowych to znak, że powoli kończy się sezon, a my jesteśmy już nieco wypruci z energii po wzięciu udziału w dziesiątkach imprez. Ale to w normalnych czasach. Teraz przy okazji VIII Chojnickiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych czuliśmy się jakby sezon dopiero się zaczynał. Szkoda, że to tylko wrażenie, a ta fajna impreza nie ubłagalnie zwiastuje rychły koniec ciepłych i suchych dni. 

Na razie jednak pozostaje nam się cieszyć tym, co jest. Impreza w Chojnicach pod szyldem Automobilklubu Chojnickiego z każdym rokiem rośnie w siłę. I w tym roku w spotkaniu udział wzięło ponad 3 setki pojazdów. Samochody osobowe, motocykle, pojazdy specjalne, traktory i wyjątkowa kategoria: czyli autka na pedały. Te ostatnie miały nawet swoją paradę:) Ciekawe, którzy z dzisiejszych kierowców tych mini pojazdów za kolejnych kilkanaście czy kilkadziesiąt lat przybędą do Chojnic już swoimi „normalnymi” zabytkami, podczas gdy ich pociechy będą śmigać autami z napędem nożnym. 

Wśród uczestników nie zabrakło między innymi najnowszego nabytku czyli ostatniego Autosana H9, który służył jeszcze niedawno w chojnickim PKS-ie. Determinacja Chojnickiego Muzeum Motoryzacji i Techniki i dobra wola tych, którzy dołożyli się do zrzutki sprawiła, że ten okaz mógł znaleźć się również w zbiorach muzeum, a także na zlocie. Gratulujemy:)

Świetna pogoda, której w sumie się nie spodziewaliśmy, ciekawe pojazdy,  miłe spotkania i  super atmosfera zlotu to, coś czego ostatnio brakuje, tym bardziej cieszymy się, że wzięliśmy w niej udział:)