Fotorelacje \ 03.05.2021 - 43 lata Poloneza, przejazd Polonezów po Trójmieście

43 lata Poloneza, przejazd Polonezów po Trójmieście to odpowiedź na obchodzoną 3 maja rocznicę rozpoczęcia produkcji Poloneza zaproponowaną przez Zjednoczenie Graciarzy Pomorza, czyli wesołą ekipę zrzeszającą miłośników pojazdów niekoniecznie komfortowych, niekoniecznie z klimatyzacją, ale za to zawsze z klimatem i duszą.

W tym duchu odbyło się dzisiejsze spotkanie, które rozpoczęło się w Gdyni, a zakończyło w Gdańsku, na Targu Węglowym😉 Fatalna pogoda nie wpłynęła na frekwencję, która jak na pierwszą imprezę organizowaną przez nową organizację była znakomita.

43 urodziny Poloneza, więc głównymi bohaterami były Polonezy, ale innych klasyków nikt nie wyganiał, a była między innymi Nysa, Zastawy, Cinqacento i Łada. Piękna kawalkada Polonezów w różnych wersjach, z różnych lat produkcji przejechała przez Trójmiasto, budząc niemałe zdziwienie, ale i entuzjazm przypadkowych obserwatorów. Poza nimi byli i tacy, którzy specjalnie pojawili się w miejscach postoju, bo okazja do przeglądu produkcji nieczęsto się u nas zdarza. Dotychczas oficjalne świętowanie rocznicy rozpoczęcia produkcji nie miało miejsca w naszych stronach, więc tym bardziej cieszy, że narodziła się nowa świecka tradycja w Trójmieście i liczymy na to, że w kolejnych latach będziemy znów świętować w gronie Poloneziarzy.