Fotorelacje \ 01.05.2019 - V Jubileuszowy Zlot pojazdów zabytkowych, I urodziny Muzeum PRL

Jakoś ani się obejrzeliśmy a tu już majówka. W naszym zabytkowym kalendarzu zamiast pierwszomajowego grilla mamy zlot w Sępólnie Krajeńskim. W tym roku był to V Jubileuszowy Zlot Pojazdów Zabytkowych połączony z I urodzinami Pomorskiego Okręgowego Muzeum PRL. Tym razem miejscem spotkania był teren udostępniony przez firmę Agroma, bo też w tym miejscu mieści się POM PRL prowadzone przez Marcina Gulkę, organizatora imprezy. Zmiana miejsca jak najbardziej na plus, bo miejsca starczyło dla wszystkich, a uczestników było bardzo dużo.

Z okazji spotkania czekała na wszystkich niespodzianka przygotowana przez organizatora: zlot zaszczycił swoją obecnością aktor kultowego, szczególnie wśród miłośników klasyków z okresu PRL, serialu Zmiennicy. Do ostatniej chwili tajemnicą dla uczestników było kto też pojawi się dziś w Sępólnie. Sprawę rozjaśniła zapowiedź, że będzie to kierowca serialowego Żuka, czyli serialowy Marian Koniuszko, a w rolę tę wcielał się Pan Marcel Szytenchelm. Opowieści zza kulis, autografy i niezliczona ilość zdjęć wyraźnie nie tylko uczestnikom sprawiały frajdę, ale i gościowi specjalnemu również. Kolejną atrakcją była wizyta wyjątkowego Poloneza – Jamnika, którego zaprezentowali jego twórcy z FSO Pomorze. Fajny projekt, w który włożono kawał dobrej roboty i ogrom czasu, ale wynik był tego warty. Nie dziwi więc, że i z Sępólna wrócili do domu z nagrodą 🙂

Wśród pojazdów przekrój polskiej motoryzacji, ale i rzadziej spotykane, jak Opel Kadett C, Fiat 600 Multipla czy Kraz. Nie mniejszą atrakcją niż pojazdy było samo muzeum, gdzie z chwilą przekroczenia jego progu goście wprost przenosili się w czasie o dziesiątki lat.

Jak na urodziny przystało był i tort, choć tu zawiedli goście, bo zabrakło gromkiego Sto Lat, a liczba zgromadzonych gardeł na pewno odśpiewałaby to niczym na prl-owskich imprezach rodzinnych!

Dopisała pogoda i uczestnicy, organizator też na medal – niech się święci 1 maj i sępoleńskie zloty 1 majowe!