Fotorelacje \ 10.09.2017 - V Chojnicki Zlot Pojazdów Zabytkowych

W ostatni weekend nie tylko w Inowrocławiu działo się zabytkowo. W niedzielę kolejna ciekawa impreza odbyła się w Chojnicach. Mimo deszczowego ponurego dnia V Chojnicki Zlot Pojazdów Zabytkowych cieszył się całkiem dobrą frekwencją, choć zabawa na pewno byłaby jeszcze lepsza i trwała o wiele dłużej w przypadku choć trochę sprzyjających warunków atmosferycznych.

W tym roku impreza przeniosła się z chojnickiego rynku, na którym zwyczajnie było już za mało miejsca dla wszystkich uczestników, na trawiastą przestrzeń w sąsiedztwie pływalni w Chojnicach. Kto jednak chciał zobaczyć Rynek i miasto mógł wybrać się w krótką podróż po mieście. Na zlotowiczów i nie tylko, czekał zabytkowy autobus marki Jelcz, czyli popularny ogórek.

Wycieczkę w przeszłość zapewnił też niezawodny POM z Sępólna Krajeńskiego, czyli Pomorskie Okręgowe Muzeum PRL Marcina Gulki, którego ekspozycja budziła nie mniejsze zainteresowanie niż zgromadzone pojazdy.

O ile większości dorosłych deszcz mocno przeszkadzał tak najmłodsi niewiele sobie z niego robili. Bańki mydlane i konkursy z fajnymi upominkami były okupowane przez młode pokolenie, a kiedy już nie było konkursu, w którym by nie brali udziału, pozostała doskonała zabawa w gronie przyjaciół – okazuje się, że Beczka doskonale sprawdza się jako pokój do zabawy nawet dla czwórki dzieci 😉

Dorośli dosłownie próbowali swoich sił w przeznaczonym dla nich konkursie – przeciąganie samochodu na linie na czas dodatkowo zostało utrudnione przez mokrą i śliską trawę, ale uczestnicy i z tym sobie doskonale poradzili.

W najgorszej sytuacji byli oczywiście kierowcy jednośladów, a wbrew pogodzie i oni nie zawiedli.

Jedno jest pewne – skoro w tym roku na zlocie padało to w przyszłym na pewno będzie lepiej, a to oznacza, że podobnie jak tym razem, zlot w Chojnicach będzie udany:)