Fotorelacje \ 25.02.2018 - Oldtimer Meeting Toruń

Za oknami jeszcze śnieg i siarczysty mróz, ale coraz częściej przebijające się słoneczne promienie sprawiają, że coraz bardziej brakuje nam wiosny i imprez. Na szczęście chociaż zima dłuży się i zdaje nie mieć końca, w końcu pojawiają się pierwsze zwiastuny czekających nas atrakcji. Jednym z nich był Oldtimer Meeting Toruń organizowany przez Moto Bazar. Impreza, jak pisali organizatorzy, o charakterze targowo-wystawowym odbyła się w ostatni weekend lutego. Wśród prezentowanych pojazdów prym wiodły jednoślady. Motocykle i motorowery, wśród których znaczna część wyprodukowana jeszcze przed wojną lub krótko po niej, szczególnie przyciągały wzrok. Rzadko spotykane modele NSU, Zundapp czy BMW, ale też polski Sokół 125, SHL czy pierwszy polski motorower Ryś robiły wrażenie. Wrażenie robiły też opowieści tych, którzy eksponowali swoje zbiory. Wśród nich znaleźli się między innymi członkowie Stowarzyszenia Historycznego Garnizon Toruń, którzy prezentowali się wspólnie z Fundacją Historii Polskiej Broni Pancernej. Pasjonaci, którzy o historii mogliby opowiadać w nieskończoność i w dodatku ciekawie w Toruniu zaprezentowali swój projekt odbudowy polskiego Fiata 508 III „Łazik”. Można było zobaczyć silnik rekonstruowanego pojazdu i przy okazji posłuchać ciekawych historii. Zakończenie projektu planowane jest jeszcze na przełomie wiosny i lata tego roku.

Poza motocyklami były też samochody i maszyny rolnicze. Ursus, Zetor czy Lanz Bulldog to tylko niektóre z nich.

Można było nie tylko popatrzeć, ale również nabyć niektóre z prezentowanych pojazdów, a także części. Za część rozrywkową odpowiadał występ Cabaretu kreski i burleski, czyli popisy artystyczne w rytmie swingu. Stylowe stroje i scenografia, w której znalazły się elementy zachodniej stacji benzynowej sprzed wielu lat, doskonale oddały atmosferę lat, gdy prezentowane pojazdy można było zobaczyć w codziennym użytku.

Impreza odbyła się po raz pierwszy, ale mimo to cieszyła się dużym zainteresowaniem, więc liczymy na to, że wkrótce będziemy mieli okazję odwiedzić kolejną jej edycję.