Fotorelacje \ 06.01.2018 - II Rajd motoWOŚP

Po raz drugi w Trójmieście odbył się rajd MotoWOŚP organizowany przez Stowarzyszenie Kaszuki Mazuki. Zabawa i pomaganie w jednym, bo tradycyjnie 80% wpisowego zasiliło konto Orkiestry. Inicjatywa spotkała się z pozytywnym odzewem i w sobotni poranek ponad dwadzieścia załóg zameldowało się na starcie.

Mimo, że trasa rajdu wiodła po Trójmieście i choć wydaje się, że większość z uczestników tego typu imprez ma najbliższą okolicę zjeżdżoną na wylot znów okazało się, że są nadal miejsca, w których jeszcze się nie było. Tym razem odwiedzane miejsca, a przynajmniej niektóre z nich, przywodziły na myśl, jak wiele różnych kultur i narodów pozostawiło po sobie trwały ślad w naszej okolicy. A zwiedzanie na przestrzeni lat różnych zakątków miasta ciekawie ilustruje zmiany, jakie nieustannie zachodzą w wielu miejscach, podczas gdy w jakiś niepojęty sposób inne zakątki trwają w swym niezmiennym stanie od lat.

Trasa rajdu nie była wytyczona ściśle według itinerera, ale podobnie jak w poprzednim roku odbywała się na zasadzie podchodów. Można było zdobyć również dodatkowe punkty udając się w miejsca, które należało rozpoznać po fotografii. Rajd zgodnie z zapowiedziami sprawiał wrażenie lekkiego i łatwego, choć czy wszystko było takie oczywiste okaże się oczywiście po ogłoszeniu wyników, które nastąpi w dniu XXVI finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 14 stycznia.

W rajdzie uczestniczyły klasyki, choć te były w zdecydowanej mniejszości, i pojazdy współczesne. Jedne i drugie zanim ruszyły do pierwszego miejsca wskazanego przez organizatorów musiały pokonać próbę zręcznościową – zanim pierwsza załoga stanęła do próby oragnizatorzy pokazali jak nie należy jej pokonywać;) Zgodnie z założeniami rajd upłynął pod znakiem dobrej zabawy, za co dziękujemy organizatorom i wszystkim drużynom.

A my w ten oto pozytywny sposób wkroczyliśmy w rajdowo-zlotowo-wystawowy rok 2018. Wszystkim: uczestnikom, organizatorom i sympatykom takich imprez życzymy, by był to udany i szczęśliwy rok, a dobrych imprez było jak najwięcej!