Fotorelacje \ 08.10.2017 - I kaszubski zlot fiata 126P na Kaszubach

Po wizycie na torze w Toruniu przyszła pora na wizytę na I Kaszubskim Zlocie Fiata 126p na Kaszubach. Z dużą ciekawością wybraliśmy się w niedzielny poranek do niewielkiego Kobysewa, szczerze mówiąc nie spodziewając się zbyt dużej frekwencji. Tym większe było nasze zaskoczenie, gdy na stacji, gdzie odbywała się rejestracja zlotowiczów zobaczyliśmy kilkadziesiąt Maluchów. Okazało się, że liczba uczestników nie tylko nas mile zaskoczyła, ale również organizatora. Jak się okazało pomysł chwycił, bo wśród około sześćdziesięciu pojazdów pojawili się nie tylko ludzie z okolicy, ale także załogi między innymi z Chojnic czy Konina.

Pierwsza część zlotu odbyła się na wspomnianej stacji, tam też dokonano wyboru najstarszego oraz najładniejszego pojazdu. Zanim pochmurne niebo uraczyło wszystkich deszczem uczestnicy zdążyli uformować solidną kolumnę i ruszyć na dalszą część zlotu, która miała miejsce w Stryszej Budzie, gdzie znajduje się między innymi Park Gigantów i Park Aut Bajkowych i Filmowych. Przejazd w tak licznej kolumnie ponad 20 kilometrowej trasy jak zwykle w takich przypadkach wzbudzał ogromne zaciekawienie.

Wizyta we wspomnianych wcześniej malowniczo położonych parkach przypadła do gustu nie tylko najmłodszym. Przejściowe opady minęły, a nawet pojawiło się słońce, więc przy okazji można było zaliczyć rodzinny spacer z atrakcjami.

O ile dotychczas środowisko miłośników Fiata 126p w naszej okolicy jakoś specjalnie nie dawało o sobie znać tak ta impreza pokazała, że trochę ich w okolicy jest i bardzo chętnie biorą udział w imprezach. Mamy nadzieję, że i nasz region będzie wkrótce mógł pochwalić się tak silną i dobrze zorganizowaną ekipą miłośników malucha, jak Chojnickie Kaszlaki czy PRL Team Inowrocław, a miłośnicy innych marek pójdą w ich ślady:)