Fotorelacje \ 03.06.2018 - Grill Fest Wczasy pod Gruszą

Za nami kolejny weekend i kolejna impreza. Jako, że wakacje zapasem to Wczasy pod gruszą były jak najbardziej na miejscu. A jak już wczasy to koniecznie nad morzem lub jeziorem, w tym wypadku nad morzem, w Stegnie. Trawiasta powierzchnia placu, na którym odbywał się zlot też wpisywała się w klimat kempingów, nie tylko sprzed lat, a leżaki, parasole, namioty i grille sprawiały, że było jak na prawdziwych wczasach.

Dobre wrażenia z ubiegłorocznej edycji sprawiły, że na zlot przybyło liczne grono miłośników staroci na kołach. Silne reprezentacje wielu nie tylko pomorskich klubów sprawiły, że było co oglądać. Królowały samochody z Polonezem Jamnikiem na czele, ale i dla tych, którym więcej frajdy sprawiają jednoślady coś się znalazło. Właściwie to była jedna z tych imprez, gdzie każdy coś mógł dla siebie znaleźć. Miłośnicy służb mundurowych mogli czuć się usatysfakcjonowani obecnością eksponatów Muzeum Służb Mundurowych, które zaprezentowało się w pełnej krasie podczas krótkiej inscenizacji pościgu. Fani szaleństwa na drogach mieli okazję do chwili refleksji , gdy z bliska przyjrzeli się płonącym samochodom, które posłużyły do prezentacji ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków. Dzieciaki, o których mam wrażenie coraz częściej myśli się organizując imprezy, mogły do woli poszaleć na dmuchańcach, a do domu wrócić w wojennych lub bajkowych barwach za sprawą malowania buziek.

Imprezę poprowadził Patryk Mikiciuk, który nie tylko opowiadał o pojazdach, jakie się pojawiły, ale też nierzadko sam się czegoś od ich właścicieli dowiadywał. A ciekawych historii było wiele, a zapewne gdyby przepytać każdego z osobna to można byłoby przesiedzieć nie jedną zimę przy kominku słuchając fascynujących opowieści.

Na wytrwałych (słońce dawało się we znaki) czekało losowanie nagród w loterii, gdzie główną nagrodą był jednoślad, WSK.

Fajnie zorganizowana i poprowadzona impreza, w doskonałym klimacie, będąca efektem współpracy Elbląskich Klasyków z Gminnym Ośrodkiem Kultury Stegna, dobrze wypełnia lukę porządnych zlotów, których nam trochę w bliskim sąsiedztwie Gdańska brakuje.