Fotorelacje \ 07.11.2015 - 64 rocznica rozpoczęcia produkcji w FSO

Z okazji 64 rocznicy rozpoczęcia produkcji w fabryce FSO na Żeraniu, która przypadała na 6 listopada 2015 r. Stowarzyszenie FSO Autoklub zorganizowalo spotkanie pod bramą dawnej fabryki. Mimo, że pogoda raczej nie zachęcała ani do spacerów ani do przejażdżek zabytkami na parkingu zgromadziło się kilkadziesiąt aut, które w różnych latach zjechały z taśmy montażowej FSO.

Poza miłośnikami pojazdów polskiej produkcji, którzy przybyli z różnych zakątków Polski, na spotkaniu swoje przysłowiowe pięć minut mieli również dawni pracownicy fabryki. Z jednej strony kawał historii polskiej motoryzacji nadal żyje we wspomnieniach i opowieściach, tych którzy byli jej częścią, a z drugiej strony dzięki pasji często bardzo młodych ludzi, jest żywo obecny na naszych drogach.

Spotkanie było okazją do pamiątkowych fotografii na tle fabryki. Kolejne grupy pojazdów ustawiały się pod bramą wjazdową a pstryknięciom migawek aparatów nie było końca. Listopadowa zaduma nad przemijaniem w żaden sposób nie mogła ominąć tej rocznicy. O godzinie 14 uczczono pierwszą zmontowaną Warszawę – dźwięk klaksonów pojazdów zgromadzonych pod żerańską fabryką na pewno zapisze się w pamięci przybyłych. Gdyby pamięć okazała się zbyt ulotna zbiorowe zdjęcie na pewno pomoże przypomnieć to spotkanie.