Fotorelacje \ 23.07.2017 - 15 Pomorski Zlot Garbusów & Co

Tradycją wśród miłośników Volkswagenów Garbusów (i nie tylko) jest coroczne, kilkudniowe spotkanie w Choczewie. W tym roku zlot odbył się już po raz piętnasty w tym samym miejscu. Co roku organizatorzy proponują inny temat przewodni imprezy. W poprzednich latach były to między innymi Gwiezdne Wojny, bajki czy wszystko, co związane z policją. W tym roku, jak przystało na jubileuszową edycję wybrano coś specjalnego. Tematem przewodnim trwającego trzy dni zlotu były Igrzyska Olimpijskie.

Na XV Igrzyska Choczewo 2017 jak zawsze przybyło sporo uczestników, w tym stali bywalcy, którzy z imprezą związani są od jej samego początku. Ze względu na to, że z upływem czasu zmieniają się czasem i ulubione pojazdy, organizatorzy podeszli liberalnie i można było przyjechać innym pojazdem niż Garbus, z czego kilka osób chętnie skorzystało.

W trzydniowym zlocie znalazł się czas na wszystko, zarówno na Garbusowy rajd, jak i na wspólny przejazd po okolicy zakończony wizytą w latarni morskiej w Stilo. Jak na greckie Igrzyska przystało nie mogło obyć się bez rywalizacji. Tę potrzebę każdy mógł zaspokoić w trakcie specjalnie przygotowanych konkurencji – i dla dzieci i dla dorosłych. Ci ostatni szczególnie efektownie rzucali dyskiem (oczywiście olimpijskim).

Kto w tym roku nie przybył do Choczewa prawdopodobnie nie będzie miał już okazji. Na szczęście organizatorzy przewidują kontynuację tych wyjątkowych spotkań garbusiarzy i spółki, tyle, że w innym miejscu. I bardzo dobrze, bo wielu obecnych w Choczewie nie wyobraża sobie prawdziwych wakacji bez nadmorskiego spotkania w gronie wieloletnich przyjaciół i znajomych.