Fotorelacje \ 15.07.2017 - VIII Zlot Weteranów Szos – Historia na Kołach

Wraz z nastaniem lipca nadeszły i imprezy, na które czeka się cały rok. Jedną z nich jest niewątpliwie Zlot Weteranów Szos – Historia na Kołach, która jest obowiązkowym punktem lipcowego kalendarza imprez pojazdów zabytkowych. W tym roku odbywa się już po raz ósmy. Jak się okazuje nie tylko dla nas, bo frekwencja trzyma poziom. W sobotnie popołudnie zarejestrowanych było ponad 260 załóg, a nadal przybywały kolejne.

Klub Miłośników Motocykli Dawnych, dzięki którym motoryzacyjna brać z regionu i nie tylko, regularnie spotyka się w gościnnych progach Stada Ogierów w Starogardzie Gdańskim, pierwsze załogi przyjęła już w piątek. Gości powitano serdeczną atmosferą i kameralną imprezą w stylu westernowym. Biorąc pod uwagę miejsce, jak i liczną obecność stalowych rumaków, koncepcja jak najbardziej słuszna. I udana.

W sobotni poranek już od rana do Starogardu tłumnie przybywały kolejne pojazdy. Wkrótce po zapełnieniu się potężnego placu zabytkowymi pojazdami padł sygnał do wyjazdu. Bardzo liczna kolumna aut i motocykli, w asyście niezliczonej ilości aparatów i smartfonów, ruszyła w dostojnym szyku na podbój okolicy. Trasa licząca kilkadziesiąt kilometrów wiodła przez Kociewie. My podziwialiśmy okolicę, a okolica nas. Mimo bardzo licznej grupy pojazdów biorących udział w przejeździe i długiej trasy na wysokości zadania stanęła policja, która bardzo sprawnie poprowadziła kolumnę. Z doświadczenia wiemy, że niestety nie zawsze idzie to tak gładko, szczególnie przy tej ilości uczestników.

Sobotni wieczór to, poza oczywistą przyjemnością podziwiania aut i motocykli, dodatkowe atrakcje jak konkursy, zabawy i oczywiście koncerty, między innymi zespołu TSA.

Podsumowanie zlotu nastąpi w niedzielny poranek, ale zanim to nastąpi uczestnicy będą mieli możliwość uczestniczenia w polowej mszy świętej na terenie zlotu, co stało się już tradycją Zlotu Weteranów Szos – Historia na Kołach w Starogardzie Gdańskim.