Fotorelacje \ 08.09.2019 - VII Chojnicki Zlot Pojazdów Zabytkowych

Każdy wykorzystuje ostatnie chwile lata, więc wrzesień obfituje w imprezy. Jednym z miejsc, które odwiedziliśmy w ostatni weekend był VII Chojnicki Zlot Pojazdów Zabytkowych organizowany przez miejscowy automobilklub.

Nowe miejsce spotkania sprawdziło się doskonale. Sporo samochodów, motocykli i pojazdów specjalnych, a każdy mógł znaleźć odpowiednio przestrzeni dla siebie, co z kolei daje możliwości, by jeszcze więcej pojazdów brało udział w zlocie w przyszłości.

Imprezą towarzyszącą była Parada Autek na Pedały – za ich kierownicami zasiedli najmłodsi, siłą napędową lub tylko wspierającą byli rodzice. Biorąc pod uwagę pasję rodziców może już za kilkanaście lat te same osóbki, które w minioną niedzielę zasiadły za sterami zabawek, będą przyjeżdżały już swoim klasykiem. Parada, do której dołączyły również rowerki dziecięce z dawnych lat, była świetnym pomysłem.

Wśród pojazdów duża różnorodność, było więc co oglądać. Jak zwykle imprezie towarzyszyły zabawy i konkursy dla młodszych i starszych, a całość prowadził niezawodny, znany z innych zlotów Wiesław Szołtun.

Jak, co roku były także krótkie wycieczki zabytkowym autobusem. W tym roku jeździliśmy Jelczem, który wydawałoby się jeszcze całkiem niedawno był powszechnym zjawiskiem na polskich ulicach. Ależ ten czas leci…

Zlot się udał, szkoda tylko, że tak szybko zleciał. Doskonała atmosfera sprawiła, że impreza była za krótka:)