Fotorelacje \ 27.08.2017 - Zlot pojazdów zabytkowych w Działdowie

W ubiegłym roku zwrócił się do nas Miejski Dom Kultury w Działdowie opowiadając o swoim pomyśle na zorganizowanie zlotu pojazdów zabytkowych przy okazji Działdowskiego Jarmarku Antyków, Rękodzieła i Zdrowej Żywności. Zaciekawieni inicjatywą ruszyliśmy zobaczyć, jak poszła organizacja – okazało się, że całkiem dobrze, jak na początek. Z tym większą ciekawością w tym roku ruszyliśmy do Działdowa, by zobaczyć jak rozwija się impreza.

W imprezie uczestniczyło niemal 50 pojazdów, w tym również motocykle. W odróżnieniu od poprzedniego roku można było je podziwiać nie tylko podczas statycznej ekspozycji, ale także w trakcie parady ulicami miasta. Organizatorzy zadbali również o nagrodzenie pojazdów, które w jakiś sposób się wyróżniały, czy to stanem zachowania, stopniem oryginalności czy wiekiem.

Wśród pojazdów bardzo wyróżniał się doskonale znany w środowisku uczestników imprez pojazdów zabytkowych sfatygowany Wartburg z podwarszawskich Marek. Budził ciekawość i duże niedowierzanie na wieść, że całą trasę przebył na kołach…

Kolejny zlot w Działdowie już za rok, a my kibicujemy działdowskiemu MDK-owi we wcielaniu w życie kolejnych pomysłów.