Fotorelacje \ 07.10.2018 - XI Pokaz Aut 2018 parking przy Kuźni Wodnej w Oliwie

Październikowy Pokaz Aut odbywający się od wielu lat w oliwskiej Kuźni Wodnej to już tradycja. W tym roku w związku ze zmianami organizacyjnymi, jakie zaszły, impreza odbyła się już nie w Kuźni, ale w jej sąsiedztwie. Nie wpłynęło to jednak negatywnie na sytuację, bo dopisało wszystko począwszy od organizatorów poprzez uczestników, a na pogodzie skończywszy.

Jesienny pokaz aut jest nie tylko okazją do podziwiania pojazdów, ale również jedną z okazji, by korzystając z uroków polskiej złotej jesieni spotkać się w miłym towarzystwie. Nie inaczej było w tym roku.

Wśród pojazdów, które pojawiły się na parkingu przy Kuźni Wodnej zobaczyć można było sporo ciekawych pojazdów. Dużą uwagę przyciągał zrekonstruowany CWS-T1. Rekonstrukcja pierwszego polskiego samochodu to nie tylko oddanie się pasji motoryzacyjnej, ale zarazem hołd złożony tym, którzy po 123 latach zaboru dokonali czegoś wielkiego tworząc pierwszy polski samochód. Duże zaciekawienie budziła Warszawa w wersji pick-up, będąca dużą rzadkością na zlotach. Wśród zaledwie kilku jednośladów uwagę przyciągała turystyczna Honda Gold Wing, wyprodukowana w latach 70. Aż szkoda, że i sezon motocyklowy dobiega końca.

Mimo, że gabaryty parkingu nie powalają to i tak znalazło się na nim miejsce również dla pojazdów nieco większych. Ponad 30 letnie ciężarowe Volvo, sprawiające wrażenie, jakby nigdy nie skalane ciężką robotą, robiło wrażenie nie mniejsze niż wszystkie pozostałe okazy.

Dobrze, że mimo wszystko organizator czyli Darek Wilk nie poddaje się i dzięki niemu można liczyć, że i w kolejnych latach jedna jesienna niedziela będzie miłośnikom motoryzacji upływała radośnie w Dolinie Radości.