Wydarzenia \ 19.11.2016 - Wystawa zabytkowych motocykli w Galerii Przymorze

Okazuje się, że sezon zakończył się jedynie w teorii. Nadal nie ma tygodnia, by coś ciekawego się nie działo. Ostatnio za sprawą cyklicznych wystaw w gdańskiej Galerii Przymorze mieliśmy okazję oglądać przekrój motoryzacji europejskiej. Wczoraj rozpoczęła się kolejna wystawa – tym razem podziwiać mogliśmy zabytkowe motocykle.

Warto wspomnieć, że organizatorem imprez jest dziennikarz i miłośnik motoryzacji Edward Poskier, którego pasja i głowa pełna nowych pomysłów, gwarantuje, jeszcze wiele ciekawych spotkań i wydarzeń.

Cykl wystaw, które odbywają się w Gdańsku to okazja, by w szare jesienno-zimowe dni wyjść z domu i nie tylko obejrzeć perełki motoryzacji, ale także miło spędzić czas w towarzystwie ciekawych ludzi.

Jak już wspomniałam tym razem głównymi bohaterami wystawy były jednoślady. Kawał historii motoryzacji w pigułce – naszej krajowej, którą reprezentowały motocykle WSK i SHL oraz motorower Komar i zagranicznej. Tę drugą reprezentowały „zwykłe” motocykle oraz o specjalnym przeznaczeniu, jak enduro. Te ostatnie również w wersji dla najmłodszych fanów tego typu zabawy, a warto wspomnieć, że już kilkulatki startują w specjalnie dla nich organizowanych zawodach. Miłośnicy południowych klimatów powinni czuć się usatysfakcjonowani obecnością Vespy o klasycznym wyglądzie, choć wyprodukowano ją w 1994 roku. Jedną z ciekawostek na wystawie była makieta przedwojennego francuskiego motocykla Moto Comfort Typ 200. Poza tym węgierska Panonia, Trumph, DKW czy całkiem współczesne turystyczne BMW, na którym śmiało można wyruszyć na wyprawę po drogach i bezdrożach świata. Wycinek historii jednośladów uzupełniała klasyczna Yamaha, która wcale nie wyglądała na swoje niemal 20 lat. Klasyki można było porównać do współczesnych motocykli, które reprezentował Cleveland The Heist z 2016 roku.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję, która będzie nie tylko okazją do obejrzenia następnych interesujących eksponatów, ale zapewne także do miłej rozmowy z wyjątkowymi ludźmi.