Fotorelacje \ 23.07.2017 - Wąbrzeska Wystawa pojazdów zabytkowych

W Wąbrzeźnie po raz ósmy miejscowy Dom Kultury zorganizował Wystawę Zabytkowych Pojazdów. Wśród zgłoszonych na imprezę było przeszło 200 pojazdów. Niestety pogoda trochę pokrzyżowała szyki zarówno organizatorom, jak i uczestnikom, bo niestety nie odbył się zaplanowany przejazd zabytków do miejscowości Niedźwiedź. Mimo tego impreza i tak się udała. Uczestników było trochę mniej niż zarejestrowanych, ale mimo tego na frekwencję nie można było narzekać. Do Wąbrzeźna przybyły załogi z okolic, ale także między innymi z Tczewa, Tucholi i Torunia. Organizatorzy musieli z kolei zmienić lokalizację biura zlotu, bo stoisko na Rynku zostało pokonane przez deszcz. I chociaż początek imprezy był deszczowy, a w butach uczestników chlupotała woda, w końcu deszcz przestał padać i można było swobodnie spacerować, oglądać auta i oczywiście robić zdjęcia.

Chętni mogli wykazać się umiejętnościami praktycznymi podczas konkursów wymiany koła i uszczelki pod głowicą albo sprawnością fizyczną podczas pokonywania konkursowego slalomu specjalnie przygotowanym pojazdem, którego pasażerami były dzieci. Najmłodsi najchętniej testowali repliki autek na pedały z lat 30. XX wieku.

Wystawę zakończyła uroczystość wręczenia nagród dla uczestników, tym razem i my znaleźliśmy się w gronie wyróżnionych – przypadła nam nagroda za najdalszy dojazd. Wyróżnionych było więcej, szczególnie uhonorowano właścicieli Polonezów, bo właśnie ta marka była tegorocznym motywem przewodnim wystawy. Najstarszy okazał się Polonez FSO 1500 z 1980 roku. Były również nagrody dla najgłośniejszych pojazdów w kategorii motocykli, traktorów i samochodów osobowych oraz dostawczych.

Po wystawie przyszedł czas na spokojny powrót do domu ze snuciem planów na kolejne wyjazdy i zwiedzaniem pobliskiego zamku w Radzyniu Chełmińskim, co jak się okazało na miejscu było nie tylko naszym pomysłem.