Fotorelacje \ 08.09.2018 - VII Zlot Pojazdów zabytkowych, ciekawych i z prl-u

Weekend był bardzo intensywny. Rozpoczęliśmy szybką wycieczką po nowy nabytek, by później ruszyć między innymi do Kwidzyna, gdzie odbył się 7 Zlot Pojazdów Zabytkowych, Ciekawych i z PRL-u.

Uczestnicy tradycyjnie spotkali się na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Kwidzynie, gdzie przybyłych przywitał komandor zlotu Rafał Borzyszkowski. Plan zlotu obejmował pokaz aut na miejscu zbiórki, a następnie wspólny przejazd ulicami Kwidzyna i zwiedzanie Muzeum Stowarzyszenia Militarnego GWARD. My do Kwidzyna dotarliśmy nieco po czasie, więc trafiliśmy na kolejny etap zlotu, który odbywał się na Terenach Rekreacyjno Wypoczynkowych Miłosna, czyli ekspozycję aut i część integracyjno – wypoczynkową zlotu.

Wśród uczestników zlotu spotkać można było i motocyklistów i samochodziarzy. Wśród jednośladów zobaczyć można było między innymi Junaka, Jawę 50, a także Simsony czy motorynki. Wśród samochodów licznie prezentowane były klasyczne Citroeny, ale nie brakowało też rodzimej produkcji spod znaku FSO czy FSM. Jakby nie patrzeć każdy mógł coś ciekawego dla siebie zobaczyć, a uczestnicy mieli doskonałą okazję do miłego spokania i długich pogawędek. Na głodnych czekała wojskowa grochówka i pieczenie kiełbasek nad ogniskiem, więc nic nie przeszkadzało w miłym spędzaniu czasu.

W podsumowaniu, w oficjalnej części imprezy pojawiły się nagrody w kilku kategoriach. Nagrodzeni zostali w poszczególnych kategoriach:

1.  Najstarszy  Samochód   FORD TEN 1937   pana Lecha Kobierzyńskiego ze Starogardu Gd.

 2.  Najstarszy  Motocykl   SHL M 04  1953   pana Eugeniusza Komorowskiego z Pieniążkowa

 3.  Najładniejszy Motocykl   DNIEPR MT 9  1972   pana Marka Wachowskiego z Kwidzyna

 4.  Najładniejszy Samochód   WOŁGA GAZ 21 1966   pan Jerzy Krupa z Kwidzyna

 5.  Najciekawszy Pojazd   BUICK  EXCELESIOR  1911/ 2018   pana Waldemara Kosińskiego z Kwidzyna

 6.  Najciekawszy Pojazd zachowany w oryginale   Citroen 15 SIX 1949   pana Adama Ławrynowicza z Tczewa, a nagrody wręczyli Tadeusza Ulenberg Prezes KKM Kwidzyn oraz Rafał Borzyszkowski Komandor Zlotu KKM Kwidzyn.