Fotorelacje \ 07.08.2018 - VII Karsiński Rajd Weteranów Szos

Sierpień. Półmetek wakacji, a wraz z nim jedna z obowiązkowych pozycji w naszym kalendarz wyjazdów na imprezy klasyków. Czasem oczywiście trzeba jakieś imprezy odpuścić nawet jeśli nam na nich zależy, ale w przypadku imprezy organizowanej przez stowarzyszenie „Karsiński Klub Weteranów Szos, już od kilku dobrych lat udaje nam się być na każdej edycji.

W tym roku impreza odbyła się już po raz siódmy i z przyjemnością stwierdzamy, że z każdym rokiem pojawia się coś nowego.

W tym roku poza spotkaniem, w którym brało udział przeszło 250 zarejestrowanych pojazdów, w tym motocykli, motorowerów i samochodów, były też pokazy sprzętu militarnego i specjalnego. Wśród ciekawostek znalazł się między innymi Kettenkrad, lekki pojazd wielozadaniowy, gąsienicowo-kołowy.

Oczywiście nie zawiedli uczestnicy na jednośladach, którzy jak zawsze tłumnie zjechali do Wiela, gdzie odbywa się zlot. Tuż po wybiciu południa pojazdy uformowały szyk i ruszyły w krótki rajd z Wiela do Karsina i z powrotem do Wiela. Jak każdego roku na trasie przejazdu zgromadziła się publiczność, podziwiająca przejazd barwnej kawalkady.

Parada, poczęstunek, atrakcje dla dzieci, loteria z nagrodami, spotkania i rozmowy, słońce i jezioro, a przede wszystkim przekrój klasycznej motoryzacji sprzed lat, sprawiły, że impreza minęła stanowczo zbyt szybko.

Za rok znów wrócimy na Karsiński Rajd Weteranów Szos.