Fotorelacje \ 24.06.2017 - V Rajd Drogami Ziemi Nadnoteckiej

W tym roku w Trzciance już po raz piąty odbyła się niezwykle sympatyczna impreza, która ze względu na swoje miejsce w kalendarzu kojarzy mi się z rozpoczęciem wakacji. V Rajd Pojazdów Zabytkowych Drogami Ziemi Nadnoteckiej zorganizował Oldtimer Trzcianka.

Luźny charakter rajdu idealnie pasuje do wakacyjnego klimatu, ale i tak uczestnicy swoje zadania musieli wykonać. Przeszło 70 załóg, zarówno w samochodach, jak i na motocyklach i motorowerach bawiło się zaliczając rozsiane po całym mieście punkty. W ośmiu punktach Trzcianki organizatorzy przygotowali pytania i zadania, z którymi mierzyli się zawodnicy. Od wkręcania świecy na czas po ręczne „ważenie” i szacowanie zawartości miedzianych monet w worku poprzez slalom z jajkiem. Były też pytania, które wymagały opuszczenia samochodu i spaceru ścieżką edukacyjną nad pięknym jeziorem Sarcz.

Czasem było słońce, czasem trochę deszczu, ale nic nie przeszkodziło w wybornej zabawie wszystkim przybyłym. Doskonałe towarzystwo, pyszna grochówka na trasie i zabytkowe pojazdy to wystarczyło by miło spędzić czas.

Podziwiamy nie tylko zapał organizatorów, bo trzeba przyznać, że cały sztab ludzi czuwał nad tym, by nikomu niczego nie brakowało, a zabawa przebiegała bez zakłóceń, ale też piękne klasyki. Aż trzy Kübelwageny, a także polskie Fiaty, Mercedesy czy Trabanty. Wyróżniał się też piękny Ford Capri czy klasyki gatunku, dobre bo polskie – Warszawy. Wśród jednośladów SHL-ki, WSK-i, Osa czy Jawa Pancerka. Krótko mówiąc: klasyki.

Trochę żałowaliśmy, że tym razem nie mogliśmy brać czynnego udziału w rajdzie, jako jego uczestnicy z racji zbyt współczesnego pojazdu jakim przyszło nam się poruszać, ale mimo wszystko nawet jako obserwatorzy doskonale się bawiliśmy. A w przyszłym roku na pewno wrócimy do Trzcianki, ale jako uczestnicy.