Fotorelacje \ 19.05.2019 - V Brodnicki Zlot Pojazdów Zabytkowych

Po raz piąty w Brodnicy odbył się Zlot Pojazdów Zabytkowych organizowany przez mieszkańca miasta Jana Kowalskiego. Będąc w Brodnicy na pierwszym zlocie miło zaskoczył nas rozmach imprezy. Ilość pojazdów i ich różnorodność sprawiła, że było co oglądać przez dobrych kilka godzin. Nie udało nam się być na kolejnych edycjach zlotu, ale z przekazów wiemy, że w kolejnych latach impreza cieszyła się rosnącą popularnością. W tym roku tak się złożyło, że mogliśmy kolejny raz wybrać się do Brodnicy i przekonać się jak będzie.

Frekwencja nie zawiodła – uczestnicy szczelnie wypełnili nie tylko utwardzony plac i kawałek trawy, ale wręcz trzeba było przesuwać strefę przeznaczoną dla zabytkowych pojazdów. Wśród nich była bardzo silna reprezentacja motocykli i motorowerów, co jest dość charakterystyczne dla zlotów w mniejszych miejscowościach, gdzie w wielu garażach czy komórkach zachowały się jeszcze ciekawe okazy, często zapomniane przez lata.

Bardzo duże było również zainteresowanie ze strony publiczności, która mimo kapryśnej pogody, była bardzo liczna.

Mimo, że jak to często bywa na zlotach najliczniejsze były samochody rodem z PRL to mimo wszystko, a może właśnie dlatego one wzbudzały najwięcej emocji. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również replika pojazdu CWS, o której chętnie opowiadał jej twórca.

Żałowaliśmy, że nie mogliśmy zostać na planowanej paradzie przez miasto, bo ilość pojazdów zapowiadała ciekawy przejazd, ale i tak warto było się wybrać na ten zlot.