Fotorelacje \ 22.04.2019 - Trójmiejskie, Klasyczne Rozpoczęcie Sezonu 2019

Nareszcie! Sezon oficjalnie rozpoczęty, co oznacza, że przez najbliższe miesiące weekendowy odpoczynek na kanapie nam nie grozi. Trójmiejskie, Klasyczne Rozpoczęcie Sezonu 2019 w samo południe drugiego dnia Wielkanocy za nami.

Doskonała pogoda w połączeniu z wolnym dniem, gdy większość społeczeństwa ma wolny dzień od pracy, sprawiła, że frekwencja dopisała. Przeszło 600 pojazdów robi wrażenie, szczególnie, że wśród klasyków naprawdę było, co oglądać.

Po zimowym śnie na drogę ruszyło sporo ciekawych pojazdów, wśród nich i przedwojenne konstrukcje, ale także sporo youngtimerów czy też pretendentów do tego miana. Najważniejsze, że każdy mógł zaprezentować i obejrzeć to, co lubi.

Nowością, jaką zaproponowało Trójmiasto Klasycznie było to, że formuła spotkania została wzbogacona o prezentację pojazdów i konkursy, a co za tym idzie pojawiły się też nagrody. Wiedza i „gadane” prowadzących imprezę zrobiło dobrą robotę. Pojawił się pomysł krótkiego rajdu przed samym rozpoczęciem, ale tu frekwencja nie pozwoliła na realizację planu. Trochę szkoda, ale co zrobić.

Pojawiły się ciekawe pojazdy, niektóre już znane z wcześniejszych imprez, inne po raz pierwszy. Przy okazji podziwiania można też było się zainspirować czy obejrzeć coś, co już gdzieś pojawia się w mglistych planach na przyszłość bliższą lub dalszą;) Przekrój motoryzacji z wszystkich niemal zakątków, a wśród nich między innymi Datsun, ZIM, ciężarowe Volvo F12 czy kamper na bazie Żuka to jedne z wielu, które można było obejrzeć. Poza tym jednoślady, od rowerów przez motorowery po motocykle.

Doskonała atmosfera i miłe spotkania w takim otoczeniu – nie rozumiem jak w takiej sytuacji można byłoby siedzieć przy świątecznym stole zamiast być na tej imprezie:)