Fotorelacje \ 28.10.2018 - Rajdowe Biuro Śledcze

Rajdowe Biuro Śledcze, czyli propozycja rajdowego spędzenia czasu w deszczową niedzielę. Pomysł i wykonanie Maciej Kawka i Aleksandra Stalka, a wszystko po to, by ciekawie spędzić czas, niekoniecznie w klasyku, choć były oczywiście mile widziane.

Innowacyjna koncepcja rajdu, w którym zamiast klasycznego itinerera mieliśmy do czynienia z aktami sprawy o zabójstwo, sprawdziła się doskonale. Elementy nawigacyjne w poszczególnych etapach zgrabnie wplecione w toczące się śledztwo wciągały uczestników w mało znane gdańskie zaułki, które mimo że są na wyciągnięcie ręki od głównych dróg miasta, znane są tylko mieszkańcom.

Główni podejrzani, świadkowie i ofiary oczywiście na kołach czasem rzucali się w oczy, kiedy indziej trzeba było mocniej przyłożyć się do poszukiwań. Efekty były na tyle zadowalające, że wszyscy śledczy prędzej czy później dotarli na metę.

Szkoda tylko, że fatalna pogoda nie pozwoliła na lepszą dokumentację fotograficzną. Ale i tak warto było walczyć z deszczem, bo zabawa była przednia. Gratulujemy pomysłu!