Fotorelacje \ 01.05.2018 - IV Zlot Pojazdów Zabytkowych w Sępólnie Krajeńskim

Powoli nadrabiamy zaległości w relacjach majówkowych. Tym razem Sępólno Krajeńskie i IV Zlot Pojazdów Zabytkowych organizowany przez tamtejsze Centrum Kultury i Sztuki.

Jadąc do Sępólna już po raz kolejny mieliśmy pewne wyobrażenie na temat tego, czego można się po tej imprezie spodziewać i tym razem pojawiło się lekkie rozczarowanie. W poprzednich latach znaczący udział w organizacji miał twórca Pomorskiego Okręgowego Muzem PRL w Sępólnie Krajeńskim. Zaaranżowane scenki rodem z PRL-u czy scenografia niczym żywcem przeniesiona z filmów Barei nadawały zlotowi wyjątkowego kolorytu i tym razem tego oczekiwaliśmy. I tutaj pojawiło się zawód. Przygotowano miejsce dla pojazdów z epoki, ale dla eksponatów nie. Poza saturatorem,z którego można było napić się wody z sokiem, nie było więcej elementów peerelowskiej scenografii.

Samochody i motocykle natomiast nie zawiodły, mimo że w sąsiedztwie odbywała się inna impreza, czyli II Wystawa Pojazdów Zabytkowych w Złotowie. Wielu klasycznie zmotoryzowanych i tak przybyło do urokliwego Sępólna, nierzadko łącząc obie te imprezy. Może to jest pomysł, by odbywające się imprezy połączyć na przykład zachęcając do wspólnej parady ze Złotowa do Sępólna?

Fajnym akcentem był wygląd komisji przyznającej wyróżnienia wyjątkowym pojazdem. Jej członkowie byli doskonale ucharakteryzowani i świetnie prezentowali się w obecności pojazdów z dawno minionych lat.

Mimo wszystko jesteśmy bardzo ciekawi kolejnej edycji imprezy, bo jak widać jest potencjał tkwiący w pełnych pasji ludziach, który warto wykorzystać.