Fotorelacje \ 27.08.2017 - III Wystawa FSO Pomorze

FSO Pomorze nie tylko zawsze pomoże, ale także zorganizuje ciekawą imprezę. W tym roku jedną z nich była III Wystawa Pojazdów Produkcji Polskiej. Tematyczna impreza odbyła się w ostatnią niedzielę sierpnia w historycznym miejscu pod dawna Salą BHP Stoczni Gdańskiej. Zgromadzone z tej okazji pojazdy rodzimej produkcji przedstawiały cały przekrój powszechnej motoryzacji w przeciągu kilkudziesięciu lat. Głównie Maluchy, Polonezy i duże Fiaty w towarzystwie Nysy, Żuka czy Stara, będące kiedyś głównymi bohaterami polskich ulic, tym razem były bohaterami wystawy. Obok nich zobaczyć można było Milicję czy skosztować oranżady.

Były i zabytki w skali, czyli wystawa modeli dawnych pojazdów, a kto chciał jeszcze lepiej wczuć się w klimat dawnych lat, mógł zasiąść na widowni sali BHP, by obejrzeć filmy z epoki,traktujące o ówczesnej motoryzacji.

Inicjatywa mimo niesprzyjającej aury zwabiła i właścicieli i miłośników pojazdów produkcji polskiej, a ich liczba dobrze odzwierciedla ciągle rosnące zainteresowanie klasykami. Dobrze, że są pasjonaci tacy jak choćby ci skupieni w FSO Pomorze, dzięki którym ciekawe pojazdy nie znikają z naszych ulic.