Wydarzenia \ 11.11.2016 - Fiat 126p

Fiat 126p, niegdyś zmotoryzował Polskę, a dziś jest najczęstszym uczestnikiem różnego rodzaju imprez pojazdów zabytkowych. Można go spotkać na spotach, zlotach czy rajdach i to nie tylko turystycznych. W Polsce był produkowany aż przez 27 lat. Był również wytwarzany we Włoszech i w Austrii. Łącznie wyprodukowano niemal 4 700 000 sztuk. Nic więc dziwnego, że dominuje wśród swoich równolatków na zlotach. Popularny Maluch może się również pochwalić największą ilością klubów, w których zrzeszają się jego entuzjaści. Należy dodać, że nie tylko w Polsce. Fiat 126 ma swoich fanów za granicą. Zloty Małego Fiata odbywają się nie tylko w Polsce, ale między innymi na Węgrzech, dokąd rokrocznie udaje się silna reprezentacja rodzimych fanów tego pojazdu.

Osoba, która zamierza wstąpić do świata pojazdów zabytkowych i poszukuje natchnienia, co by tu kupić, śmiało może pochylić się nad małem fiatem. Mimo największej popularnośći i tak można się wyróżniać, kupując rzadką wersję tego samochodu. A że rzadkich wersji jest wiele to i tu jest w czym wybierać. Dzięki licznemu gronu właścicieli malucha, zawsze można liczyć na pomocną dłoń bardziej doświadczonych użytkowników, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą.

Trzeba przyznać, że imprezy dedykowane właśnie Maluchom są doskonale zorganizowane, a panująca na nich atmosfera sprawi, że każdy poczuje się na nich jak wśród starych przyjaciół. A widok kolumny pojazdów składającej się z kilkudziesięciu maluszków jest naprawdę niezapomniany.