Fotorelacje \ 09.06.2018 - Festyn Motoryzacyjny 82-lecie Automobilklubu Morskiego

W miniony weekend na gdyńskim Skwerze Kościuszki odbył się Festyn Motoryzacyjny Automobilklubu Morskiego. Podczas imprezy zaprezentowały się różne sekcje klubu oraz goście – każdy był mile widziany podczas wystawy, która miała miejsce w sobotę i niedzielę.

Poza wystawą w niedzielę odbywał się też Rajd Matek, organizowany przez sekcję sportową, jednak nasza uwaga skoncentrowała się wokół sekcji zabytkowej.

Miłym zaskoczeniem było to, że na imprezie pojawiło się kilka pojazdów przedwojennych: Ford A, Citroen AC4, Fiat 508 czy Willys Knight. Poza tymi rodzynkami szczególną uwagę zwracało wyjątkowe BMW 502 z lat 60. ubiegłego wieku – rzadki okaz na zlotach i wystawach w naszym kraju.

Były też i jednoślady polskiej produkcji oraz pojazd inwalidzki Simson Duo z 1986 roku. Wśród gości pojawili się też przedstawiciele AutoRetro Klubu z Kaliningradu. Ze względu na to, że wystawa miała charakter rotacyjny, pojazdy przyjeżdżały i wyjeżdżały w dowolnym momencie, na pewno nie udało się zobaczyć wszystkich ciekawych eksponatów.

Wyjątkowa lokalizacja imprezy i bogata historia klubu zrzeszającego miłośników zabytków z całej okolicy była dobrą bazą do pokazania dużego kawałka motoryzacji przy okazji festynu.